2021-07-18
Piniata, czyli urodziny w meksykańskim stylu

Dzieci w większości krajów nie wyobrażają sobie urodzin bez tortu, świeczek, prezentów czy balonów. Są jednak miejsca gdzie z przyjęciem urodzinowym związane są zupełnie inne tradycje. Tak jest na przykład w krajach latynoamerykańskich. Tam żadne przyjęcie nie może obejść się bez piniaty.

2021-02-01
Kilka słów o Walentynkach – jak przygotować imprezę z okazji Walentynek

Walentynki są znanym na całym świecie świętem zakochanych. Choć jego geneza w wielu religiach świata uznawana jest za nieprawomocną, to jednak nie da się ukryć, że wiele osób przywiązuje do tego dnia wielką wagę – i to w najróżniejszych krajach. W tym szczególnym dniu wszyscy posiadający (lub chcący posiadać drugą połówkę) zobowiązani są do wyznawania swoich uczuć w najróżniejszej formie, przy czym preferowane są te najbardziej romantyczne i ekspresyjne.

Czytaj dalej
2020-12-14
Jak udekorować świąteczny stół?

Już niedługo wyczekiwany przez wszystkich moment, czyli Wigilia. Wtedy to całe rodziny zasiadają razem przy stole, by w blasku choinki i przy dźwiękach najpiękniejszych kolęd cieszyć się z narodzenia Pana Jezusa. Stół jest w tym czasie najważniejszym miejscem w każdym domu, dlatego warto już dziś pomyśleć o jego odpowiedniej dekoracji.

2019-03-28

Przygotowania do Wielkanocy

Spór o to które święta są ważniejsze, Wielkanoc czy Boże Narodzenie, trwa nieustannie i powraca się do niego przy okazji każdych zbliżających się świątecznych dni. Święta wielkanocne są już za nieco ponad trzy tygodnie i, zamiast marnować ten czas na niepotrzebne spory, lepiej już teraz zacząć się do nich przygotowywać.

 

Wielkanocne porządki – czas start!

 

To, co czeka każdego to oczywiście wiosenno-wielkanocne porządki. Czynność mało lubiana przez wszystkich, ale konieczna. Najlepiej zacząć je od wyznaczenia sobie małego wewnętrznego harmonogramu prac i sukcesywnie go realizować. Teraz jest przykładowo najlepszy czas na wprowadzenie wiosennego ładu w naszych szafach. Zima już się kończy, dlatego warto zrobić małą rewolucję w naszych szafach, pochować grube zimowe kurtki i swetry, a wyjąć te na cieplejsze dni. Można również już teraz pomyśleć o trzepaniu dywanów. Po długiej zimie i mimo regularnego odkurzania na pewno znajdują się w nich duże ilości piasku i innych zanieczyszczeń. Przez te kilkanaście dni do świąt z pewnością nic im się nie stanie. Jeśli mamy dom z ogrodem to jest to najlepszy moment, żeby przygotować go na nadejście wiosny. Wystarczy chociażby zgrabić starą trawę.

 

Rzeżucha, baranek i jajka – dekoracje domu na wielkanocne śniadanie

 

Jeśli pogoda dopisze, będzie można zjeść wielkanocne śniadanie na świeżym powietrzu. Przyda się do tego obrus i sztućce w wielkanocne wzory i kolory. Wielkanoc kojarzy się nieodłącznie z rzeżuchą. Jeśli chcemy przyozdobić nią baranka oraz jajka, to trzeba pamiętać o jej wcześniejszym wysianiu. Idealny czas to ok. 10 dni przed świętami.  Nie zapominajmy o tym, żeby wybrać się właśnie teraz na spacer i uzbierać samodzielnie bazie, które później zaniesiemy do kościoła w Niedzielę Palmową. Przed samymi świętami może być już za późno.  Niektórzy cały czas kultywują piękny zwyczaj wysyłania sobie kartek z życzeniami. Różnie bywa z pocztą, dlatego lepiej wysłać kartki tak, by trafiły do adresata na kilka dni przed świętami. Jeszcze większe wrażenie zrobi, jeśli wykonamy kartkę własnoręcznie. Do tego trzeba jednak talentu i cierpliwości.

 

Zadbaj o dekoracje na przyjęcie wielkanocne

 

By poczuć nastrój tych radosnych świąt, warto zadbać również o wcześniejszą dekorację domu czy mieszkania. Wielkanocne dekoracje, kolorowe jajka, króliczki czy małe kurczaki z pewnością wprowadzą miłą atmosferę wśród domowników. Wielkanocne ozdoby z motywem pisanek, króliczków i kurczaczków ozdobią każdy stół wielkanocny. Na świątecznym stole wielkanocnym nie może zabraknąć koszyczka. Umieść w nim kolorowe pisanki w różnych kolorach, wielkanocnego baranka i wiosenne kwiaty. Kolorowe wielkanocne dekoracje możesz też umieścić w różnych zakątkach domu. Bo dekoracje i ozdoby wielkanocne na śniadanie wielkanocne to nie tylko święconka i wielkanocny stół! Święta wielkanocne są doskonałą okazją, aby przed przyjęciem świątecznym udekorować dom w ozdoby wielkanocne. Przygotuj dom na wizytę gości i rodziny. Wykorzystaj dekoracje wielkanocne, aby dodać wnętrzu domu świątecznego klimatu. Drewniane króliczki, cukrowe baranki i akcesoria to idealna dekoracja świątecznego śniadania. Na wielkanocnym stole możesz umieścić tematyczne serwetki, podkładki, talerzyki i sztućce. Stół przykryj obrusem w pastelowych kolorach lub w kolorze klasycznej bieli.

 

Wielkanocne dekoracje na świąteczne śniadanie

 

Dekoracje, prezenty, śniadanie, koszyk ze święconką i wiosenne porządki – lista zadań jest długa, ale tylko wcześniejsze ich zaplanowanie pomoże uniknąć niepotrzebnego stresu i pozwoli na spędzenie miłych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych. Pięknie udekorowany wielkanocny stół oczaruje Twoich gości, a każda dekoracja wielkanocna w domu doda uroku Twojej przestrzeni. Skorzystaj z propozycji na wielkanocne dekoracje na śniadanie wielkanocne w sklepie Party Kiosk! Bezpieczne płatności, wysoka jakość produktów i łatwe zwroty. Udanych zakupów i wesołych świąt!

 

pixel